Kniha návštev


Kvalita ovzdusia

Chcel by som poprosit starostu obce aby sa venoval problematike kvality ovzdusia v Ziranoch, pretoze dlhodobo z rodineho domu medzi parkom a stavebninami Racz - v tomto dome byva rodina Benczová (oranzovy dom pri parku) ide kazdy vecer husty tmavy dym, ktory smradom zneprijemnuje zivot celemu okoliu. Je to husty, tazky dym, ktory klesa k zemi a pripomina zapach udeniny. Neda sa oni vyvetrat, pretoze zapach tohoto dymu je strasne silny. Verim, ze sa tymto problemom bude starosta zaoberat, inak budem nuteny pre vyriesenie problemu kontaktovat policiu. Pripadne ak sa tento prispevok dostane az k rodine Benczovej, verim, ze si uvedomi, ze to co robi, aby usetrila par eur prinasa ludom v jej okoli akurat velke problemy.

22.03.2014   11:26

anonym anonym

Ok...suhlasim bolo byto drahe na malu dedinu....ale aj tak nesuhlasim stym altankom...takmerkazdy vecer je plny mladych, kt.ho vyuzivaju ako fajciaren....a zachvilu ho aj tak rozbiju....uz aj hojdacka sa stihla pokazit....

26.01.2014   10:36

Jana Búšová

Podľa mňa nápad na názvy ulíc je veľmi dobrý, pretože ako bolo spomenuté donáškové služby atď majú veľa krát problém prísť na konkrétnu ulicu.

20.12.2013   12:59

Profi Foto

A čo spraví táto obec s množstvom tých čiernych smradov pri parku a na hlavnej? Šak za ten bordel? Čo zme na Luníku??? Hlavne starosta, čo ich ešte podporuje. Kradnú drevo , kradnú všetko, rozhadzujú bordel okolo celej obce. Ak sa to nezačne riešiť, začnem na internet vešat fotky ako vyhadzujú bordel a kradnú. A k tomu bordelu, je vás tam aj mnoho bielych. Fotiek je takmer 2000! Všetky ich povešám na siet nech to svet vidí aký ste, ako si vážite prírodu! Ako si Calmit váži prírodu! Ako je možné že priatelku po vystúpení z autobusu slovne napadol jeden čierny smrad (ževraj ho predbehla pri vystupovaní, má asi 10 až 12 rokov a je vulgárnejší ako Slota. Nikto s dalších vystupujúcich jej ani po prosbe nepomohol. Prečo? Pretože cigán je zrejme na našom uzemí zagonom chránení. Táto obec je hrôza

19.12.2013   22:01

Gabriela Bencová

Plne súhlasím s Mgr. Jozefom Szórádom. Ľahšie je kritizovať ako niečo dokázať. Ale ľahšie je čakať, kým niekto iný všetko zariadi. Je nemysliteľné, aby obec prevádzkovala takú inštitúciu ako detský kútik. To ešte nerobí dosť? Môže každý začať, ak si myslí, že je to dobrý podnikateľký zámer. O tom však celkom nie som presvedčená, je to predsa obec a aj vo veľkom meste majú takéto zariadenia čo robiť, aby prežili. Na stránke stále prispieva príspevkami iba Mrg. Jozef Szórád, ja pridám občas priložím nejaké fotky. Keby nebolo jeho, tak by už dávno mohla byť zrušená. Mali by sa všetci zamyslieť nad tým, či iba kritizovať alebo pridať ruku k dielu.

19.12.2013   09:59

Denisa Piterková

Dobrý večer, chcela by som pochváliť výzdobu vianočného stromčeka pri kostole...veľmi pekné, ďakujem za spríjemnenie vianočnej atmosféry v našej obci.

18.12.2013   22:55

anonym anonym

Naco ma sluzit ten krasny zahradny altanok v parku?

16.12.2013   17:42

anonym anonym

Zdravim..... Preco kazdy riesi take nepodstatne temy ako su nazvy ulic....ja by som chcela dat novu temu....takmer kazdy rok obec investuje peniazky do parku kde deticky mozu chodit zhruba styri mesiace za rok...preco sa nevybuduje nejaky detsky kutik pre mamicky s detickami? Je tu strasne vela malych deticiek, ktore sa nemaju gde chodit zahrat....ked su peniaze na MUZEUM ktore sa takmer nigdy nevyuziva tak preco su neni ajna taketo praktickejsie veci?

16.12.2013   17:32

jaj jaj

Dokedy bude ešte kontajner?To je vizitka dediny?A ten zbúraný klub?Nemá chybu!

05.10.2013   15:58

suzy brige

v prvom rade by sa mali v obci riesit samotne ulice , aby sa po nich dalo aspon chodit peso, ked uz nie inymi prostriedkami a nie nejake nazvy ulic. lebo to je nieco hrozne.

13.07.2013   23:14

ŠTEFAN VELKÝ

Vážený pán Malý, tie hlboké myšlienky, čo si zo seba vyvrátil vo svojej poznámke svedčia o výstižnosti tvojho priezviska. Ja osobne som sa nedočítal v žiadnom príspevku, že by niekto požadoval ul. Slovenskú, Norisovu či názov svedčiaci o tvojom IQ - ul. HOVNOVÁ. .......choď k terapeutovi !!!

12.04.2013   16:27

Taťána Szonlajtnerov

Každý, kto sem pridá nejaký postreh alebo pripomienku, by mal mať v sebe dostatok odvahy a slušnosti na to, aby sa pod svoj príspevok podpísal celým svojim pravým menom. Je ľahké kritizovať a pritom sa skrývať za trápne pseudonymy. Takto potom vyzerá aj celá dedina - každý na všetko nadáva, ale priznať sa k svojim názorom aj verejne, na to už má odvahu len málokto. Veď ešte to, aby potom na vás niekto ukazoval prstom, že práve vy ste ten \"nespokojný obyvateľ\"... je mi z takýchto ľudí zle.

11.04.2013   00:34

štefan malý

Vážení občania! Ohľadom pomenovania ulíc, mám jednu pripomienku. Ako čítam, väčšina ľudí ani nepozná Zoltána Kodálya, Bélu Bartóka, ale sú proti , lebo mali maďarskú národnosť. Môžete sa hanbiť! Nevadilo by Vám, ak by sa Vaša ulica pomenovala ako napr. ulica Chucka Norrisa, ulica Hovnová, ulica Slovenská, len nech to nie je po maďaroch. V Nitre nemajú problém, a ľudia na tých uliciach bývajú už desaťročia. Ale v Žiranoch budeme proti, veď musíme ukázať všetkým, čo sme to za ľudia. Keď o histórii obce neviem ani ň, budem ticho! Ak našu ulicu pomenujú po Raťafákovi Plachtovi, budem hrdí na to, že som žirančan, a nebudem riešiť, prečo nebývam na Slotovej ulici, len nech nie je plná výtlkov. :)

29.03.2013   15:12

Pripomienka

Pripomienka Pri návrhu pomenovania ulíc v našej obci niektorí občania uvádzali, že pomenovanie ulice a parku po Kodályovi a Bartókovi je už otrepané a treba vybrať iné názvy. K tomu mám iba túto pripomienku: ja si osobne myslím, že títo dvaja velikáni hudby 20. storočia si to v Žiranoch nanajvýš zaslúžia, veď práve naša obec bola pre nich jedným z najväčších nálezísk (hneď po Jelenci) ľudových piesní Podzoboria. Možno si o tom viac prečítať v časti Kultúra- História obce. Preto by bolo z našej strany veľmi nevďačné, keby sme práve tieto mená vynechali z tohto návrhu. jsz

24.03.2013   12:42

XXX YYY

Reakcia na článok \"Len sa tak pýtam!\" kde bola kritika čiernych skládok. Ako protiopatrenie prečo neskúsiť rádove väčšie postihy (úvaha 300-500E). Vyššie sankcie boli účinné aj pri znižovaní nehodovosti (možno len štatisticky), prečo by nemali byť účinné v tomto prípade. Zároveň by som zaviedol aj odmeňovanie tých, ktorý pomôžu pristihnúť previnilcov, a to rovnakou čiastkou ako bol previnilec postihnutý. S pozdravom

12.03.2013   09:52

Josef Macskay

Dobrý den,jsem taky potomek rodu Macskay ze Žiran,ten Betlém je vynikající a je super,že na něm dělal i z mé rodiny Macskai.

27.02.2013   18:35

občan swaco

pochválen..., zaujímala by ma suma za zavedenie názvov ulíc, nieje to zbytočné ? Pre mňa ulica Kodályova je ako cez kopírák od ostatných okolitých dedín, všetky majú Kodáliho a Bartókovu. Myslím, že miesto p.Kodályho by mohla niesť meno po nejakom obyvatelovi Žirian / Šimekova/, alebo po prvých osadníkoch tohto miesta/Szikulszká /, keď už to musí byť. Houk, dohovoril som!

26.01.2013   16:57

Denisa Piterková

Dobrý deň, prečítala som si predbežný návrh označenia ulíc v našej obci a keďže sme boli k tomu vyzvaní, tak pridávam svoj názor.Nakoľko sa vychádzalo z určujúcich objektov, ja za takýto považujem aj železnicu. Preto navrhujem ulicu s poradovým číslom 6 (predbežne označenú ako Bartókova), pomenovať ako ulicu Pri železnici, alebo niečo v tom zmysle. Ďakujem.

07.01.2013   22:37

Taťána Szonlajtnerov

Vítam označenie ulíc ako dobré rozhodnutie,ale niektoré návrhy ma dosť zarazili.Je pekné vychádzať z histórie,ale kto z dnešných obyvateľov vie,kto boli Bartók a Kodály? - možno zopár folklórnych nadšencov.Nebolo by lepšie,pomenovať tieto ulice po Žirancoch,ktorí niečo pre obec urobili (napr. L.Kupecsek,ktorý daroval kostolu a obci významné sakrálne pamiatky,alebo Dr. V.Šimek,ktorý už roky zviditeľňuje našu obec aj za hranicami)? Maličkú križovatku pri kostole nazvať \"námestím\" tiež podľa mňa nie je dobrá voľba.Dosť zvláštne sú názvy Dubkútska a Gálmátska,navyše sa to zle vyslovuje.Ale čo mi doslova vyrazilo dych,je názov Býčia-evokuje to vo mne ozrutnosť,strach,násilie,nepriateľstvo.Ja by som na takej ulici bývať nechcela. Berte to prosím iba ako moju pripomienku,ako môj názor.Ďakujem.

17.12.2012   17:38

Taťána Szonlajtnerov

Dobrý deň, chcem len pochváliť fotky Gabriely Benczovej. Sú naozaj pekné.

17.12.2012   17:02

    staršie