Bude ešte niekedy futbal v Žiranoch?

Na našej webovej stránke sa objavila táto výzva obecnej samosprávy: Oznamujeme našim občanom a športovým fanúšikom, že 1. júla 2017 sa uskutoční v kultúrnom dome schôdza, kde očakávame futbalistov, fanúšikov a tých občanov, ktorí by radi spolupracovali pri „znovuzrodení“ futbalu v Žiranoch.

Ako sa zvykne hovoriť: „Alea iacta est!“ (Kocky sú hodené!) Túto vetu vyslovil veľký Julius Caesar v roku 49 pred Kristom, keď viedol svoju armádu cez rieku Rubikon na severe súčasného Talianska.

Naše očakávania sa bohužiaľ naplnili do bodky, veď tohto stretnutia sa v kultúrnom dome zúčastnili dve ženy (slečna Marika Nagyová a pani Okenková), traja členovia obecnej samosprávy, jeden futbalový fanúšik, jeden bývalý futbalový tréner a „až“ štyria futbalisti, ktorí by zrejme boli ochotní hrať za Žirany. Je to neuveriteľné, ale bolo nás tam „obrovský počet“ občanov, ktorým záleží na znovurozbehnutí futbalu -  v počte 11, slovom jedenásť. Aká to symbolika, veď aj futbalistov z jedného družstva je tiež na ihrisku 11! Dokonca neprišiel ani Ernest Rácz, ktorý ako prvý prišiel s týmto  nápadom zvolať stretnutie ľudí, ktorým záleží na osude žirianskeho futbalu. Podobné stretnutie bolo pred dvoma rokmi s podobným, čiže žiadnym výsledkom.

Výsledok stretnutia zhrnul bývalý tréner futbalistov Štefan Nagy. Stručne a úplne jasne povedal, že s takýmto postojom našich občanov sa zatiaľ o znovurozbehnutí futbalu v Žiranoch nemôže hovoriť. Takýto futbal by „zomrel“ skôr, akoby sa „narodil“. Čo prinesie budúcnosť je veľmi neistá. Veď aj v iných okolitých obciach sa síce futbal ešte hrá, ale všade sa potĺkajú s menšími, či väčšími problémami.

Po tridsiatich minútach starosta obce Ing. Jozef Zsebi ukončil toto bohužiaľ trápne stretnutie.

Text a foto: jsz


späť