Rovno na obsah Rovno na menu
Menu
Facebook
Obec Žirany

Vitajte v obci

Žirany

Vitajte v obci

Zsére

PARTNERSKÉ VZŤAHY - DOROG A PAPKESZI

Naše partnerské vzťahy s maďarským pohraničným mestom Dorog sú ešte z roku 1994, keď sa naša obec pripojila k „Dorogskej výzve“ a bol odhalený Pamätník Nádeje na kostolnom námestí v Žiranoch.
S balatonskou obcou Papkeszi sme nadviazali družobné vzťahy v roku 1998 na ich obecných dňoch.

Naše partnerské vzťahy s maďarským pohraničným mestom Dorog sú ešte z roku 1994, keď sa naša obec pripojila k „Dorogskej výzve“ a bol odhalený Pamätník Nádeje na kostolnom námestí v Žiranoch.

S balatonskou obcou Papkeszi sme nadviazali družobné vzťahy v roku 1998 na ich obecných dňoch. Tam sa podpísal dokument o spolupráci. Ešte ten istý rok, v septembri, boli pozvaní zástupcovia oboch maďarských usadlostí na naše obecné dni. Pri tejto príležitosti bol podpísaný dokument o spolupráci aj medzi mestom Dorog a našou obcou.

S obidvomi bratskými usadlosťami udržujeme veľmi priateľské vzťahy, stretávame sa niekoľkokrát do roka či už v Žiranoch, alebo v Maďarsku. Medzi našimi a ich občanmi vznikli medzičasom pevné priateľské zväzky.

V decembri roku 2008, pri príležitosti 10. výročia spolupráce, v Žiranoch na spoločnom stretnutí primátor mesta Dorog a starostovia balatonskej obce Papkeszi a Žirian podpísali dekréty na posilnenie priateľstva medzi týmito tromi usadlosťami.

Aj v júli roku 2009 boli naši predstavitelia na obecných dňoch v obci Papkeszi na dvojdňovej návšteve. V septembri zase oni prijali pozvanie na naše obecné dni. Návštevy sa opakovali aj v roku 2010.

Dátum vloženia: 31. 12. 2010 12:13
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 7. 2023 12:18
Autor: admin prevod
hore